JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Ekleyin

Canlı Destek Sistemi JivoChat

Günümüzde internetin amaçları gelir odağı olması sayesinde yeniden şekillendi. Son yıllarda hayatımızda çok fazla duymaya başladığımız kavramlardan birisi de “e-ticaret”. E-ticaret ile elimizi bile sürmeden bir ürüne para verip alabiliyor ve evimize gelmesini sağlayabiliyoruz. Kimi zaman ise fiziki olarak var olmayan ürünler için e-ticaret sitelerini kullanıyoruz. Aldığımız hizmetler, yazılımlar gibi birçok internet sitesinde en önemli şey ise şüphesiz “iletişim” sisteminin hızlı ve kullanışlı olması.

Kullanıcı her zaman en hızlı desteği almak ister. Bu konuda webmastera da bolca sorumluluk yüklenir. Zira iletişim ağını doğru yapılandırmak ve bunun hızlı yönetilebilir olması zaman kazandırır. İşte bu noktada JivoChat size esnekliği ve hızı vaat ediyor.

Canlı Destek Sistemi JivoChat Nedir?

JivoChat bir canlı destek sisteminden fazlası olmayı başaran bir platformdur. Websitenizde anlık görüşme sağlanabileceği gibi e-mail, Facebook, Viber, Telegram ve yakında eklenecek olan Whatsapp entegrasyonu ile tüm iletişim ağınızı tek bir kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Aynı zamanda sesli aramalara da destek veriyor.

JivoChat iletişim kanalları
JivoChat iletişim kanalları

JivoChat canlı destek sisteminin en can alıcı noktası ise tamamen ücretsiz sunulan bir paketin bulunması. Sisteme ilk üye olduğunuzda ise sizlere 14 günlük “Pro Sürüm” hediye ediliyor. Tüm özellikleri test etmek için yeterli bir süre.  Bu süre sonlandığında isterseniz pro sürümü satın alabilir, isterseniz de ücretsiz sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz.

JivoChat sadece bir kişinin yönetmesi gereken bir sistem de değil. İletişim ekibiniz için birden fazla temsilci atayabilirsiniz. Üstelik temsilcilerin hangi iletişim kanalı ile ilgileneceğini de belirleyebilirsiniz.

Görsel Düzenleme
Görsel Düzenleme

Sitenizde görselliğe önem veriyorsunuz. Canlı destek eklentisi nasıl duracak peki? Bunu da çok güzel çözen JivoChat siteniz ile uyum yakalıyor. Renkleri, yazıları, yazı renklerini ve boyutlarını, mesaj kutusu konumlandırmasını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Üstelik sitenizde herhangi bir değişiklik yapmanıza da gerek yok. Sadece panelden değiştirin, anında etkin olsun.

Jivochat Nasıl Kurulur?

Siteye ücretsiz üye olmanız ilk adım. Üye olduktan sonra ise karşınıza yönetici paneli açılıyor. Buradan iletişim kanallarını eklemeniz için gerekli talimatlar geliyor. Öncelikle Facebook, Mail gibi ayarları yapmanızı ardından sitenize canlı destek kodunuzu eklemenizi öneririm. Ardından siteniz için canlı destek sisteminin ayarlarını (Renk, font vs.) yaptıktan sonra sitenize gerekli kodu eklemeniz gerekiyor.

JivoChat Entegrasyonları
JivoChat Entegrasyonları

Öncelikle websitenizin altyapısını bilmeniz gerekiyor. Sistemde WordPress, Joomla, Magento, OpenCart, Shopify gibi birçok hazır CMS için hazırlanmış eklentiler mevcut. Eğer siteniz özel yazılım ise telaş etmenize gerek yok. Size verilen kodu </body> tagından hemen önce yapıştırmanız halinde sitenizde görülmeye başlanacaktır. Zaten kurulum aşamaları açık ve net bir biçimde yayınlanmış. Yine de yapamazsanız destek birimi size hızlıca yardımcı oluyor.

Sürekli website yapıp satışını yapan biri iseniz partner programına dahil olarak müşterileriniz üzerinden gelir de elde edebilirsiniz. JivoChat sitesine gitmek için buradaki bağlantıyı kullanabilir tüm özellikleri kendiniz keşfedebilirsiniz.

2 thoughts on “JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir