SEO | Görkem Koç

Kategori: SEO

Yapay Zeka ve SEO’nun Geleceği

Son bir yada bir buçuk haftadır Google’ın yapay zekalı asistanı Türkçe dili için de kullanıma sunuldu. Birçok teknoloji sitesinde haberler yapıldı, videolar çekildi. Muhtemelen dandik Youtube kanalları da “Google asistanını trolledik” başlıklı videolar çekmeye başlamıştır. Ancak web dünyası için daha farklı düşünmemiz bir konu daha var. Yapay zekanın ışığında SEO’nun geleceği… Google Asistan Nedir? İçeriğeOkumaya Devam..

Birkaç Tıklama ile SEO Raporunuzu Hazırlayın

Website sahipleri olarak sitemizdeki hataları bazen göremeyiz, bazen de gözardı ederiz. Bunların genel sebebi elimizde somut bir raporun bulunmamasıdır. Etkili bir raporu bir SEO uzmanından edinebilirsiniz. Ancak kendi raporunuzu hazırlamak için basit birkaç işlem ile kendinize “Yeterli” derecede bir rapor hazırlayabilirsiniz. Üstelik ÜCRETSİZ! Daha önce hazırlamış olduğum 50’den Fazla Ücretsiz SEO Aracı yazısında da yer alanOkumaya Devam..

Kaliteli SEO araçları

50’den Fazla Ücretsiz SEO Aracı

Merhaba. Website sahibi herkes sitesinin arama motorlarında üst sıralarda listelenmesini ister. Tabii bunun için de sıkı çalışma yaparak SEO uyumunu yakalaması gerekir. Ancak insan her zaman hata yapabilir. Ayrıca çok fazla ölçüt olduğu için işimizi kolaylaştırmak için birçok SEO aracı geliştirilmiştir. SEO ile ilgilenenler en kaliteli araçların yüksek fiyatlı olduğunu bilir. Özellikle de bu yazınınOkumaya Devam..

Yandex Metrica ile Ziyaretçi Analizi

Yandex Metrica ile Ziyaretçilerinizi İzleyin

Bir web siteye sahip olan neredeyse herkes Google Analytics’i bilir ve kullanır. Ancak pek kullanılmadığı halde değerli bilgileri sizlere sunan başka servisler de var. İşte bu yazıda onlardan biri olan Yandex Metrica‘ya göz gezdireceğiz. Haydi başlayalım… Yandex Metrica Nedir? Yandex Metrica; Site, ziyaretçi analizlerini ve takibini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Google Analytics’in vermediği bazı bilgileriOkumaya Devam..

Görsel Özgünleştirme Nasıl Yapılır?

Görsel Özgünleştirme Nasıl Yapılır?

Google Görseller her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir görsel arama hizmeti. Tabi burada da üst sıralarda listelenmek web siteleri için hatırı sayılır trafik sağlayabilir. Görseller aramada üst sıralarda çıkmak için en önemli kriter de şüphesiz görsel özgünleştirmedir. Görsel özgünleştirmeyi de şu şekilde tanımlayabiliriz: var olan bir görseli üzerinde oynamalar yaparak Google’a farklı bir görselOkumaya Devam..