Ben Kimim

Merhaba 🙂

Ben Görkem Koç. Site adresinde belirtildiği gibi.. Bu sayfada da “Görkem Koç kimdir?” sorusunu cevaplayacağım.

1997 Yılında ilk nefesimi ciğerlerime çektim. Eskişehir‘de doğup büyüdüm. Ne ara oldu bitti anlamadan okula başladım. 7 yıl bu kadar kolay geçmemeliydi.

Birinci sınıfa başladığımda sınıf öğretmenimiz sınıfa ait bir bilgisayar olması gerektiğini söylemişti. Sınıfta evladı olan aileler istemese de belli bir bağış toplanarak o bilgisayar alındı. Okula başlamadan önce okuma ve yazmayı bildiğim için olsa gerek bu bilgisayarın idaresini bana vermişti.

Daha önceden hiç bilgisayar kullanmamış olsam da ilgim klavyeye ilk dokunuşta başlamıştı. İlk aşk 🧡. Daha sonrasında ise ilgim hiç azalmadı. Zaten kısa süre içerisinde de “Ders çalışmak için” eve bir bilgisayar aldıracaktım. Hepimiz böyle yapmadık mı? 🙂

Arkadaşlarım bilgisayarlarında oyunlar oynarken ben o oyunların nasıl çalıştığını çözmeye çalışıyordum. Çok zorlansam da uğraşmak eğlenceliydi en azından.

Orta okul zamanlarında programlama ile ilgili kendimde bir temel oluşturmak amaçlı C# ve HTML dilleri üzerinde basit çaplı çalışmalar yaptım. İleride işime yarayacağını biliyordum 🙂

Web site işlerine ilk adımım ise tr.gg ve Wix ile başladım. O yaşlarda meraklı bir çocuk için bence güzel bir adımdı bence. Şu anda kullanmasam da onlardan da öğrendiğim birçok şey olduğunu düşünüyorum. Daha sonra ise WordPress ile tanıştım. İkinci aşk 🧡

Teknoliste adında bir teknoloji haber sitesi açtığımızda bana düşen görev bu siteyi Google’da üst sıralara çıkartmaktı. Burada ise SEO ile tanıştım. Araştırmayı seven kişiliğim yine iş başındaydı. Hemen genel SEO terimlerini ve kriterlerini öğrenmek için kitaplar edindim. SEO bloglarını takip etmeye başladım.

Genel olarak teknoloji ve bilim sürekli ilgi odağımda oldu. Ömrüm boyunca da böyle olacak gibi duruyor. Zira Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü mezunuyum. Hobilerim arasında da nesnelerin interneti, elektronik, fotoğrafçılık ve edebiyat bulunmakta.

İşte bu şekilde biz zat-ı muhteremim. Bu sitede kişisel fikirlerimin bulunduğu Tıkırtılar kategorisi ve yakından takip ettiğim teknolojiler ile ilgili bilgilerin paylaşımı olacak. Takipte kalmanız dileğiyle..

Tecrübe en pahalı şeydir. Zira hiçbir para ile satın alamazsınız.